Dobroteka

Piękny przedpokój wizytówką domu!

Piękny przedpokój wizytówką domu!

Urządzając wnętrza często pomijamy aranżację przedpokoju. A przecież to przestrzeń, która wita nas i naszych gości. Urządźmy je więc tak, aby przedpokój sprawiał dobre pierwsze wrażenie. Co więcej, to wnętrze mówi wiele o estetyce gospodarzy dlatego zadbajmy o ład i porządek a także o jego wyjątkowy charakter.

Niezależnie od tego jakie rozmiary ma przedpokój, czy jest wąski czy długi, warto szukać rozwiązań, które podkreślą jego urok, dzięki czemu Wasz dom  powita wszystkich pozytywną energią.

Jeżeli przedpokój jest wąski, można optycznie powiększyć jego przestrzeń przez zastosowanie jasnych barw i dużego lustra. Lustro  nie tylko powiększy i ozdobi wnętrze, ale również będzie ważnym elementem wystroju -  w nim każdy domownik przed wyjściem z domu sprawdzi swój wygląd.

 Niezależnie od wielkości przedpokoju zadbajmy o odpowiednie oświetlenie. Wybierając lampy sufitowe, kinkiety czy też lampy stojące należy pamiętać, aby dopasować je do stylu, w jakim urządzisz tą przestrzeń. Warto znaleźć takie lampy, które będą ozdobnym, czasami może wręcz biżuteryjnym elementem wystroju.

Jeżeli miejsce na to pozwala, praktycznym rozwiązaniem będzie zastosowanie szafy wnękowej w przedpokoju. Dzięki temu nie tylko będziecie mogli wygodnie schować buty i wierzchnie ubrania bezpośrednio po powrocie do domu, ale również zyskacie dodatkowe miejsce do przechowywania.

Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie wygodnego fotela lub pufy, na którym można przysiąść by ubrać lub ściągnąć buty. Mebel ten może być też zwracającym uwagę formą lub barwą, wrażeniowym elementem wystroju. Uzupełnieniem może być regał na książki, gdzie zaprezentujemy swoje ulubione pozycje lub konsolka, na której wyeksponujemy ciekawą dekorację, na przykład pamiątkę przywiezioną z egzotycznej podróży.

W przedpokoju możemy pokazać nasze poczucie estetyki. To wnętrze, które powinno być stylistycznym wstępem do innych pomieszczeń i warto aby aranżacja przedpokoju była spójna z wnętrzem naszego salonu czy jadalni.

Sprawdźcie ofertę mebli do przedpokoju w salonie KLER w Dobrotece! A jeżeli interesują Was meble na wymiar – zapraszamy do salonu marki Halupczok!