Dobroteka

Jaką kuchnię wybrać?

Każdy kto choć raz stanął przed wyborem kuchni doskonale wie, że to niezwykle trudne zadanie. Wyzwaniem jest projekt, który musi dać nam maksimum wygody i funkcjonalności jednak nie zapomni o tym, by kuchnia była wyjątkową ozdobą domu.

Trendy, które wyznaczają projektanci mebli kuchennych to nieustająca ewolucja wielu pojęć: piękna, komfortu i funkcjonalności. Marka Halupczok od wielu lat podejmuje takie wyzwania, oferując oryginalne i nietuzinkowe kolekcje, idealnie dopasowane nie tylko do wnętrza ale przede wszystkim do użytkownika.

Od lat dominującym trendem w urządzaniu wnętrz jest trend otwartej kuchni. To powoduje, że element estetyczny jest jeszcze bardziej istotny. Nowoczesne materiały dają nam niemalże nieograniczone możliwości aranżacji, niezależnie od tego czy wolimy proste, minimalistyczne formy, klasykę czy bogate zdobienia i błysk stylu glamour. Jeżeli jesteśmy otwarci na odważne i nowoczesne wzornictwo w wyrazistych i zdecydowanych zestawieniach kolorystycznych, z pewnością warto zwrócić uwagę na marokańskie złoto i nieregularną, falowaną strukturę frontów w kolekcji Ariana. Ale obojętnie nie da się również przejść obok mebli Marrone. Niemalże aksamitne fronty z delikatnym połyskiem to efekt pokrycia ich lakierem, który zawiera opiłki prawdziwego brązu. Dzięki temu nadają frontom delikatnego blasku. Urządzając kuchnię chętnie sięgamy po kolory ponadczasowe - elegancką czerń i klasyczną biel.  Jednak na piękną aranżację pozwalają także inne, mocne kolory - brąz, grafit czy szarość.

Współczesne kuchnie to często umiejętne połączenie stylów, kolorów i materiałów, w których surowe materiały, jak na przykład szczotkowana stal czy szkło, przełamane zostają ciepłym drewnem. W kuchni, jak i w salonie czy jadalni, bardzo istotne jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Dzięki oświetleniu możemy zmieniać klimat naszej kuchni, w zależności od pory dnia. Zwolennikom zarówno połyskujących jak i matowych mebli z pomocą przychodzi współczesna, zaawansowana technologia - nanotechnologia. Laminaty powstałe przy jej wykorzystaniu są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i wysokie temperatury. Do tego są niezwykle estetyczne i dają ogromne możliwości zastosowań.

W otwartej kuchni bardzo ważną rolę pełni wyspa kuchenna, która w naturalny sposób oddziela kuchnię od salonu ale jednocześnie jest ich łącznikiem. Co ważne, w wyspie można zamontować szafki lub szuflady dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Co więcej, blat wyspy powiększa nam powierzchnię roboczą co poprawia komfort przygotowania posiłków, tym bardziej, jeżeli będzie w niej umieszczona płyta kuchenna lub zlew. Okap z wbudowanym oświetleniem zamontowany nad wyspą, będzie nie tylko pochłaniał zapachy i doświetlał miejsce pracy, co jest bardzo wygodne, ale także nada jej charakteru i będzie bardzo widocznym elementem ozdobnym, tak jak w kolekcji Ariana.

Często blisko kuchni stawiamy stół. Kiedy jednak nie ma takiej możliwości albo nie chcemy mieć oddzielnych elementów tylko zintegrowaną całość, możemy zdecydować się na zamocowanie przy wyspie dodatkowego blatu, który go zastąpi. Doskonałym przykładem może być kolekcja Marsala, której piękny, drewniany blat wsparty jest na szklanej podporze. Nadaje to niezwykłej lekkości i elegancji. Warto też zastanowić się wcześniej na jakiej wysokości chcemy go umieścić. Jeżeli zdecydujemy się na wysoki blat nad wyspą lub równo z jej wysokością, wtedy do siedzenia będziemy potrzebowali wysokich krzeseł – hokerów. Zamontowanie blatu wbudowanego w bryłę wyspy da nam możliwość standardowej wysokości stołu kuchennego, do którego będzie pasowała większość krzeseł dostępnych na rynku. Tutaj warto zapoznać się z ofertą marki Kler w Dobrotece. Możliwe jest także równoczesne zastosowanie obu rozwiązań. Bardzo ciekawym i komfortowym rozwiązaniem jest mobilny blat wysuwany wprost z wyspy kuchennej, co zwiększa przestrzeń użytkową, dając możliwość usadzenia przy nim większej liczby osób.

Zwolennicy natury, zieleni i świeżych ziół w kuchni nie są już zdani tylko na oddzielne, stawiane na blacie, wiecznie przestawiane z miejsca na miejsce doniczki. Możemy teraz pozwolić sobie na komfort przygotowania posiłków z najlepszymi, świeżymi przyprawami, które zawsze będą w zasięgu ręki. Pozwoli na to zintegrowany z blatem wyspy mini-ogródek w kuchni Marsala bądź elegancka, drewniana wnęka z przesuwnymi organizerami na zioła i akcesoria kuchenne, wtopiona w blat wyspy. To gwarancja najwyższej jakości i komfortu a jednocześnie zaproszenie natury do naszego wnętrza. Nie sposób pominąć także walorów estetycznych i dekoracyjnych takiego rozwiązania.