Dobroteka

Dobroteka

Dobroteka to dobrze dobrana kolekcja wyposażenia wnętrz. Masz tu wspaniały wybór: meble i wyposażenie salonów, jadalni, sypialni i kuchni a także bogata oferta oświetlenia, dywanów i dodatków dekoracyjnych. Wybrane z wybranych i zebrane w jednym miejscu. Kolekcja jest starannie przemyślana. Firmują ją silne, wiarygodne marki, producenci działający w okolicach Dobrodzienia, gdzie tradycja rzemiosła sięga 200 lat. Wybieramy spośród nich, by Twój wybór był pewniejszy i prostszy. I przyjemniejszy, bo Dobroteka sama jest wnętrzem nieprzeciętnym, ze spotkaniami przy kawie, czytelnią, miejscem relaksu albo pracy z architektem; jest tu też galeria wystaw artystycznych.


Dobrodzień jest położony na ziemi województwa opolskiego na pograniczu województwa śląskiego, nieopodal Lublińca, w niedalekiej odległości od Opola, Częstochowy czy Gliwic.

Więcej

Wzorcownia

Miejsce przygotowane specjalnie z myślą o architektach, którzy będą się tu mogli spotkać ze swoimi klientami na sesję, czy to roboczą, czy prezentacyjną. Wprost pod ręką są tu np. katalogi, próbniki i cenniki renomowanych marek światowych i polskich.

Więcej

Obiekt przyjazny projektantom

W Dobrotece dbamy o tworzenie warunków do komfortowej pracy projektanta. Dysponujemy przestrzeniami dedykowanymi specjalnie dla nich: Czytelnia, Audytorium, Wzorcownia. Organizujemy wykłady i spotkania zawodowe, jesteśmy organizatorem warsztatów i konkursów dedykowanych projektantom.
W ofercie Wzorcowni posiadamy szeroki wachlarz wyposażenia wnętrz niezbędny do prawidłowego przygotowania i realizacji zamierzeń projektowych.  Projektant może skorzystać z dostępnych katalogów produktów zarówno tych, które dostępne są w Dobrotece ale również oferowanych przez inne, renomowane europejskie marki. Współpracujemy z wieloma światowymi markami, natomiast jeżeli zdarza się, że wcześniej takiej współpracy nie było, nawiązujemy kontakt z producentem i realizujemy zamówienie. Tutaj architekt może się spotkać z Klientem i na jego potrzeby zrealizować zamówienie na meble światowych marek, ale również – dzięki współpracy z wieloma lokalnymi partnerami – może skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia wykonując meble zaprojektowane na indywidualne zamówienie.

 

Więcej

Kreatywność

W Dobrotece dbamy o rozwój różnych form kreatywności, zarówno najmłodszych jak i dorosłych. Staramy się dawać szansę do rozwoju zarówno artystycznego jak i zawodowego. Pobudzamy kreatywność poprzez szkolenia, warsztaty, konkursy. Dlatego różnego rodzaju przedsięwzięcia kierowane są do przedsiębiorców ale również do indywidualnych odbiorców i mają charakter niekomercyjny. Nasze działania skierowane są do szerokiego grona odbiorców, nie tylko lokalnych, uczestniczą w nich reprezentanci  z różnych stron Polski ale i ze świata. Lokalną społeczność staramy się uwrażliwić estetycznie, zaznajamiać z nowymi trendami w dziedzinie designu wierząc, że będzie to miało wpływ na krytyczne podchodzenie do otaczającej nas rzeczywistości. Dobroteka stara się być ambasadorem dobrego wzornictwa, promuje nowatorskie spojrzenie na przedmioty użytkowe, otwiera horyzonty. Toruje drogę młodym projektantom i stwarza możliwości do spotkania młodości z doświadczeniem i dobrymi tradycjami.

Więcej

Apartament Wzorcowy

Odważna interpretacja mieszkania znajduje się w centrum Dobroteki - w Apartamencie Wzorcowym. Jest to pierwsze w Polsce i Europie laboratorium badawcze z wyposażeniem wnętrz w przestrzeni komercyjnej. Tutaj zapraszamy naszych klientów aby zaprezentować w rzeczywistych warunkach, jak funkcjonują nowoczesne rozwiazania dla przestrzeni mieszkania. W Apartamencie Wzorcowym można przyrządzić kolację, obejrzeć film na czterometrowym ekranie, posłuchać wyśmienitej jakości muzyki, usiąść w wygodnym fotelu z książką i filiżanką kawy lub pograć w gry komputerowe, a przy tym kontrolując mieszkanie z tabletu. Apartament Wzorcowy to obowiązkowy punkt odwiedzin dla wszystkich, którzy planują wyposażyć mieszkanie w najnowsze rozwiązania najwyższej jakości!

Więcej

Dobre bistro

Sycące makarony, lekkie sałatki, ciabatty, tosty... A może słodkie desery lodowe, idealnie komponujące się z wyśmienitą, świeżo mieloną kawą? Dobre Bistro oferuje chwilę wytchnienia w asyście pysznych dań i znakomitych, ciepłych bądź zimnych, napoi.

Więcej

Galeria Wystaw Artystycznych

Galeria Wystaw Artystycznych  to 70 – metrowa część powierzchni Dobroteki przeznaczona do prezentacji obiektów sztuki oraz projektów z zakresu wzornictwa, architektury i architektury wnętrz. Wyposażona jest w system podwieszania, ściany ekspozycyjne i ekspozytory przestrzenne, oświetlona nowoczesnym mobilnym sprzętem firmy Philips.

Więcej

Audytorium i sala konferencyjna

Sale z wyposażeniem multimedialnym, idealne na wykłady, (wideo)konferencje, szkolenia czy seminaria. Pełne wyposażenie, wszystko gotowe do wynajęcia.

Więcej

Czytelnia

Zaciszne miejsce z wygodnymi fotelami i dobrym światłem, stworzone do lektury książek i czasopism o tematyce architektonicznej i wnętrzarskiej – polskich i z całego świata.

Więcej

Ogród zimowy

Miłe miejsce, w którym prym wiodą pnie drzew pochodzące z opolskich lasów a podłoga wykonana jest z naturalnego, surowego drewna, spękanego dzięki czemu podłoga zyskuje naturalny urok. Drzewa oplatają bujne, zielone bluszcze, dodając tej przestrzeni naturalności. Tutaj można wypocząć w ponad 2-metrowyej średnicy kokonie marki Dedon, wykonanym z grubo dzierganego technorattanu. Ten „bujający w chmurach” mebel z wnętrzem wyłożonym poduchami, stanowi doskonałe miejsce relaksu i wypoczynku. Z ogrodem zimowym świetnie komponują się meble unikatowe, drewniane, powstałe podczas organizowanych przez Dobrotekę Plenerów Rzeźbiarskich.

Więcej

Mebel relaksacyjny

W Dobrotece znajduje się największy w Polsce, a być może że również w Europie wielopoziomowy, tapicerowany mebel relaksacyjny.

Więcej