Dobroteka

Wystawa Dobroteki w Rondzie Sztuki w Katowicach

WYSTAWA EKSPOZYCJA prezentuje efekt tygodniowych warsztatów „Dobry Tydzień Projektanta”, ktore Dobroteka zorganizowała na przełomie sierpnia i września 2012r. Efektem warsztatów są 4 prototypy zrealizowane w zakładach naszych partnerów. Na wystawie pokazujemy też autorskie prace uczestników warsztatów oraz gości „Dobrego Tygodnia”.

Projekt WITRYNA DIZAJNU polega na wykorzystaniu dotąd nieużywanej przestrzeni witryn w galerii Rondo Sztuki w Katowicach. Wykorzystując przestrzeń widoczną z zewnątrz budynku, istnieje możliwość oglądania ekspozycji o każdej porze dnia. Pomysł opiera się na prezentacji szeroko pojętego dizajnu – produktów i projektowania graficznego. Istotą ekspozycji jest rozbudowany opis – historia powstawania prezentowanych obiektów oraz informacja o projektantach lub firmach, które stworzyły dany produkt.
Do WITRYNY DIZAJNU zapraszane są firmy i projektanci, których produkty są powszechnie dostępne i stanowią codzienne elementy otoczenia, rzeczy „bliskie ludziom”. Taka selektywna prezentacja projektów ma na celu złamanie powszechnie panującej opinii, że dizajn to rzeczy luksusowe i dostępne tylko dla wybranych, edukując tym samym społeczeństwo właśnie w dziedzinie projektowania.

Równocześnie, podczas wernisażu w Rondzie Sztuki można będzie zobaczyć wystawę prac przeznaczonych na II Aukcję młodej sztuki w Katowicach, organizowaną przez DESSĘ UNICUM oraz wystawę fotografii Ryszarda Czernowa pt. „Świat z cegieł”.
Wernisaż: 5 kwietnia, godz. 18:00

Wystawę będzie można oglądać do 31 maja br.