Dobroteka

Byliśmy na Arena Design w Poznaniu

Dobroteka gościła na targach Arena DESIGN 2015 w Poznaniu. Podczas 7. edycji targów, Dobroteka zaprezentowała wystawę mebli powstałych podczas warsztatów „Dobry Tydzień Projektanta 2014” oraz obiekty użytkowe będące efektem Pleneru Rzeźbiarskiego „Najszlachetniejsza forma przetworzenia drewna”.
DOBROTEKA w bieżącym roku, na targach Arena Design w Poznaniu zaprezentowała efekty dwóch działań jakie zrealizowała w 2014 roku, obrazujące różne drogi kształtowania otoczenia człowieka – warsztaty meblarskie i plener rzeźbiarski. Podczas trzeciej edycji warsztatów DOBRY TYDZIEŃ PROJEKTANTA dziesięciu uczestników we współpracy z lokalnymi zakładami produkcyjnymi opracowało pięć prototypów meblowych gotowych do wdrożenia jako oferta handlowa. Natomiast na plenerze NAJSZLACHETNIEJSZA FORMA PRZETWORZENIA DREWNA dziewięciu rzeźbiarzy w okresie dwóch tygodni wykonało 16 unikatowych obiektów użytkowych. Na tych przykładach możemy porównać odmienne proporcje dawkowania przez twórców formy i funkcji w produkcie.

Ekspozycja Dobroteki wzbudzała żywe zainteresowanie odwiedzających Targi. Dzięki temu możemy potwierdzić, że nasze poszukiwania w dziedzinie nowych rozwiązań wzorniczych oraz artystycznych znajdują uznanie u potencjalnych użytkowników. Świadczy to o tym, że prezentowane obiekty powinny znaleźć się w komercyjnej ofercie Dobroteki.

Prace z pleneru, stanowiące bazę pierwszej w Polsce ekspozycji rzeźby użytkowej można będzie zobaczyć w dniach 20-23 marca br. na targach BOIS&HABITAT w Belgii.