Dobroteka

Święto Stolarzy

19 marca jest dniem, w którym świętują wszyscy stolarze. A to za sprawą św. Józefa, patrona cieśli, stolarzy i rzemieślników.

W tym roku Miejski Dom Kultury w Dobrodzieniu, Cech Rzemiosł oraz Dobroteka, wspólnie zorganizowali obchody tego ważnego dla naszego regionu święta. Już w styczniu ogłoszono konkurs na bajkę o dobrodzieńskim stolarstwie. Uroczysta Gala rozstrzygnięcia konkursu odbyła się w Dobrotece w dniu 19 marca br. Podczas Gali, uświetnianej występami młodych dobrodzieńskich muzyków, wręczono dyplomy i upominki wszystkim 30 autorom bajek a także wręczono nagrody i wyróżnienia:
- nagrodę główną konkursu przyznano Paulinie Suchańskiej za bajkę pt. “Dzięcioł”
- wyróżnienie przyznano Pani Zofii Myślińskiej za baśń “ Meble mistrza Jana”, Alicji Jonczyk za baśń “ Jak Janek został stolarzem” oraz Danielowi Ochmann za baśń “”Kosmiczna dostawa mebli”.

W ramach obchodów Święta Stolarzy w środę 18 marca w Miejskim Domu Kultury zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzież własnoręcznie wykonała wieszak „patyczak”, natomiast dzieci ozdabiały krzesełka – śląskie „ryćki”.