Dobroteka

Dobroteka promowała Polskę podczas Targów Bois&Habitat w belgijskim Namur

W Belgii od wielu lat organizowane są targi poświęcone drewnu i produktom drewnopochodnym – Targi Bois&Habitat w Namur. Świadczy to o dużym zainteresowaniu klienta belgijskiego produktami wykonanymi z naturalnych materiałów.
Na tegorocznych targach prezentowała się branża budowlana wykorzystująca drewno jako konstrukcje ale również dekoracje w budownictwie. Obecne też były firmy meblarskie oraz te, które zajmują się konserwacją mebla. Na targach nie zabrakło rzeźb, które są traktowane jako unikatowe i wyjątkowe akcenty w świecie zdominowanym przez produkt masowy.
Dobroteka na targach zaprezentowała właśnie produkty z kategorii rzeźby użytkowej, będące efektem Pleneru Rzeźbiarskiego, zorganizowanego w Dobrodzieniu w 2014r. Na stoisku zorganizowanym przez Polską Ambasadę w Brukseli wystawiało się 6 podmiotów z Polski, reprezentujących różne branże wykorzystujące drewno do kształtowania otoczenia człowieka. Rzeźby użytkowe prezentowane przez Dobrotekę wzbudzały duże zainteresowanie ze względu na innowacyjne podejście autorów do realizacji koncepcji meblarskich z drewna. Wzbudzały podziw jakością wykonania i kunsztem dopracowania detalu. Stoisko było otoczone opieką pracowników Ambasady Polskiej w Brukseli, Pan Ambasador Artur Harazim odwiedził je osobiście. Szczególne zainteresowanie wzbudziła jedna z rzeźb prezentowanych przez Dobrotekę, do tego stopnia, że poproszono o jej prezentację w Ambasadzie Polski w Brukseli.
Ekspozycja na Targach przekonała nas, że rzeźba jako obiekt użytkowy wzbudza zainteresowanie, a Plener Rzeźbairski i jego efekty mogą być wizytówką nie tylko Opolszczyzny ale też Polski na świecie. Dlatego także w czerwcu br., po raz drugi zrealizujemy 2-tygodniowy plener dla artystów rzeźbiarzy.