Dobroteka

Wystawa „Apartament Przyszłości multimedialna aranżacja przestrzeni”

W sobotę 21 marca w Apartamencie Przyszłości w Dobrotece odbył się wernisaż wystawy „Apartament Przyszłości multimedialna aranżacja przestrzeni”.

Pracownicy i studenci Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego przy współpracy zespołu Dobroteki po raz pierwszy w przestrzeni komercyjnej wykonali kompleksową aranżację multimedialną przestrzeni. Mapping, wykonany przez uczestników projektu, po raz pierwszy nie był instalacją tylko artystyczną ale również pełni ważne funkcje informacyjne i inspirujące. Za pomocą projekcji komputerowych Apartament Przyszłości zmienia swój wygląd – otwiera szersze pole widzenia, pokazuje możliwości aranżacyjne pomieszczenia a także w sposób wirtualny pokazuje to co kryje w sobie zabudowa meblowa. Infografiki wirtualnie prowadzą odbiorcę przez poszczególne pomieszczenia Apartamentu Przyszłości pokazując ukryte możliwości i funkcje przestrzeni. Natomiast bumpery multimedialne w metaforyczny sposób opowiadają o idei mieszkania przyszłości.

Jest to bez wątpienia pierwsze, tak złożone i na tak szeroką skalę przedsięwzięcie aranżacji multimedialnej przestrzeni komercyjnej w Polsce. Jesteśmy przekonani, że już w niedalekiej przyszłości multimedia będą pełniły ważną funkcję w komunikacji z klientem czy prezentacji produktu. Na naszym przykładzie widać, że eksperymenty otwierają nowe pola dyskusji o kształtowaniu przestrzeni wokół nas.

Wystawa jest dostępna w Dobrotece do 28 marca br.