Dobroteka

Konkurs Plastyczny "Figle na Gałęzi"

Konkurs Plastyczny "Figle na Gałęzi"
 
W imieniu Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Dobroteki, zapraszamy najmłodszych artystów do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie plastycznym, który otwiera przed dziećmi magiczny świat wyobraźni i kreatywności. "Figle na Gałęzi" to wyjątkowe wyzwanie, które połączy marzenia i sztukę, stwarzając przestrzeń do tworzenia fascynujących opowieści o drzewie.
 
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu fascynującej opowieści o wybranym drzewie. Może to być drzewo, które znasz, jest Ci bliskie lub wymyślone. Niech się ono stanie przyjaznym miejscem do spędzania wolnego czasu i zabawy. A równocześnie będzie powiernikiem najważniejszych emocji, radości oraz trosk. Czas spędzony na drzewie to nieskrępowana radość i prawdziwa frajda. Tak spędzona chwila, płynie w zupełnie innym tempie. Stwórz fantastyczne drzewo, na które możesz zaprosić przedstawicieli świata flory i fauny leśnej. Wykreuj niesamowitą, ilustratorską opowieść, której efekty nas zaskoczą!
 
Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat.
 
Prace można wykonać w dowolnych technikach rysunkowo- malarskich, ważne by były efektem indywidualnych poszukiwań i przemyśleń dziecka.
 
Prace należy wykonać w formacie A3. Następnie należy ją dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do dnia 30.04.2024 r. na adres: Galeria Sztuki Współczesnej, pl. Teatralny 12, 45-056 Opole z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY „Figle na gałęzi”.
 
Najlepsze z prac zostaną nagrodzone i zaprezentowane w ramach wystaw w Salonie Lellek w Opolu oraz Dobrotece w Dobrodzieniu.
 
Życzymy wszystkim wspaniałej i twórczej zabawy, niech drzewo waszych marzeń rośnie w wyjątkowy sposób na kartach tego niezwykłego konkursu!