Dobroteka

Wyjątkowy jubileusz - promocje na 50. urodziny Kler

Wyjątkowa okazja! Marka Kler w Dobrotece zaprasza na specjalną, JUBILEUSZOWĄ PROMOCJĘ!


Teraz 50 bestsellerów KLER można kupić z premią aż 35% a wybrane kolekcje z rabatem 25%!

Zapraszamy do skorzystania z jubileuszowych premii i świętowania razem z nami i marką Kler! 50 bestsellerów na 50-lecie!

 https://www.dobroteka.pl/promocje.html

 

Dzisiaj, zapraszamy Państwa do przeczytania niezwykłej opowieści o historii firmy Kler i jej założycielu Piotrze Klerze, który zaczynając od zera, stał się wielkim potentatem w branży meblarskiej. Rozsiądźcie się wygodnie w Waszych fotelach i przygotujcie się na podróż przez pięć dekad kreatywności, pasji i nieustannej walki o swoje marzenia.

Zobacz ofertę mebli Kler: https://www.dobroteka.pl/produkty/producer/11-kler.html

Wielka rocznica przypada w tym roku na firmę Kler, jednego z flagowych producentów mebli premium w Polsce. To pięć dekad na rynku, pełne wyzwań, sukcesów i inspiracji. Historia tego przedsiębiorstwa zaczyna się w niewielkim miasteczku Dobrodzień, gdzie Piotr Kler, założyciel firmy, rozpoczął swoją meblarską podróż. Nazwa firmy, Kler, nawiązuje bezpośrednio do nazwiska jej założyciela. Piotr Kler zawsze wierny był swoim korzeniom, związany z Dobrodzieniem od lat, pomimo wielu okazji do zmiany miejsca działalności. To w Dobrodzieniu rozpoczął swoją meblarską podróż jako młody chłopak, a także jako przedsiębiorca, stając się integralną częścią lokalnej społeczności.

Piotr Kler, mieszkaniec Dobrodzienia od sześćdziesięciu lat, zetknął się z tajnikami meblarstwa już w wieku trzynastu lat. To właśnie w lokalnej stolarskiej pracowni mistrza Antoniego Aptyki rozpoczął swoją naukę jako tapicer. Lata spędzone u Aptyki to nie tylko okres nauki, ale także czas, w którym Piotr Kler wchłaniał nieocenione doświadczenie i pasję do tworzenia wyjątkowych mebli.

W 1973 roku, już jako mistrz tapicerstwa, Piotr Kler podjął odważną decyzję o założeniu własnej firmy. Wynajął lokal w sercu Dobrodzienia, zakupił maszyny i rozpoczął produkcję. Początki firmy Kler były trudne, zwłaszcza w czasach Polski Ludowej, kiedy brakowało wielu podstawowych dóbr. Piotr Kler jednak nie uległ trudnym warunkom rynkowym i opracował pierwszy autorski projekt mebla – sofę i fotel "Leniwiec". To była innowacja w tamtych czasach, a także dowód na to, że polski producent mebli może dorównać zachodnim standardom.

To był skromny początek, z jednym pracownikiem na pokładzie, ale z ogromnym potencjałem. Przełomowy moment nadszedł wraz z narodzinami "Leniwca". Piotr Kler jako pierwszy w Polsce zaczął produkować meble wypoczynkowe z wyjątkowej skóry i opatrywał je swoim nazwiskiem. To były meble, które wypełnione były nie tylko pianką, ale i marzeniami. W latach dziewięćdziesiątych firma Kler przeżyła prawdziwy bum. Zamówienia rosły jak przysłowiowe grzyby po deszczu, a Piotr Kler stał się czarodziejem, który potrafił wyczarować wygodę i luksus w postaci foteli i sof "Leniwiec".

Lata dziewięćdziesiąte przyniosły prawdziwy boom w historii firmy Kler. Roczny wzrost zamówień wynosił wówczas imponujące 50-60 procent. W 1991 roku otwarto pierwszy salon firmowy, a do dziś marka Kler sprzedawana jest w ramach własnej sieci dystrybucji.

Obecnie Grupa Kler S.A. zatrudnia około 650 pracowników, co stanowi dowód na znaczący rozwój firmy od momentu jej założenia. Piotr Kler, obecnie przewodniczący rady nadzorczej, przekazał stery w ręce swojego syna, Sebastiana Klera, który kontynuuje dziedzictwo i rozwijanie firmy.

Dobrodzień, małe miasteczko, wciąż pozostaje miastem stolarzy, a produkcja mebli wciąż jest tam żywa i rozwija się. Firma Kler rozwija się w segmencie mebli tapicerowanych ale też innych segmentach branży meblarskiej. W 2020 roku powstała Kler Garden, kolekcja mebli ogrodowych, które przenoszą komfort i styl na zewnątrz, do ogrodów i na tarasy. A w 2022 roku pojawiła się Kler Kitchen, linia asortymentowa z meblami kuchennymi, które łączą funkcjonalność z elegancją. To dowód na to, że firma stale rozwija się i dostosowuje do zmieniających się potrzeb klientów.

W tym roku Kler obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. To czas, by spojrzeć wstecz na długą i inspirującą historię firmy, która przekształciła się z małego zakładu meblarskiego w jednego z najważniejszych producentów mebli premium w Polsce. Sukces firmy Kler to wynik ciężkiej pracy, pasji i zaangażowania jej założyciela, Piotra Klera, który nie tylko stworzył firmę, ale także stał się integralną częścią historii Dobrodzienia i polskiej branży meblarskiej.

Czy Piotr Kler, zakładając małą firmę w 1973 roku, spodziewał się, że stworzy jedno z największych przedsiębiorstw w Polsce zajmujących się produkcją mebli premium? Być może nie, ale dzięki wielkiej pasji, pracowitości i uporowi marka Kler, znana zarówno w Polsce jak i zagranicą, może świętować swój jakże wyjątkowy jubileusz. W 2023 roku, Piotr Kler obchodzi również 60-lecie swojego zamieszkania w Dobrodzieniu i rozpoczęcia nauki w zawodzie tapicera. To historia człowieka, który odnalazł swoje miejsce w magicznym świecie mebli.

Z tej wyjątkowej okazji, marka Kler w Dobrotece zaprasza na wyjątkową, JUBILEUSZOWĄ PROMOCJĘ!


Teraz 50 bestsellerów KLER można kupić z premią aż 35% a wybrane kolekcje z rabatem 25%!

Zapraszamy do skorzystania z jubileuszowych premii i świętowania razem z nami i marką Kler! 50 bestsellerów na 50-lecie!

 https://www.dobroteka.pl/promocje.html