Dobroteka

ODBICIA - zapraszamy na wernisaż wystawy

Zapraszamy na wernisaż wystawy ODBICIA
ART Galeria w Dobrotece
Data: 01.09.2023r., godz. 12.00

 

Wystawa ODBICIA prezentuje lustra z wybranych kolekcji autorstwa P55 MIRRORS, m.in. nagrodzoną w plebiscycie MUST HAVE 2023 kolekcję ROCK, czy też pełną energetycznych kolorów kolekcję COLOR. Na wystawie można także zobaczyć lustro SQUIGGLE wyróżnione w konkursie DOBRY DESIGN 2023, tym razem w nowej wersji BLUE.

P55 MIRRORS - to autorska pracownia luster prowadzona przez Beatę Ludwin i Łukasza Wołka w Toruniu. Ich wspólna praca to suma różnorodnych doświadczeń z zakresu sztuk wizualnych. Oboje studiowali na na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Beata -konserwację dzieł sztuki, Łukasz - rzeźbę w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego.

Lustra P55 MIRRORS są tworzone ręcznie w tradycyjnych technikach pozłotniczych, takich jak podlew srebrny czy pozłacanie szkła płatkami złota. Indywidualne opracowanie każdego z luster sprawia, że są one niepowtarzalne i unikatowe. Interpretacje dawnych technik dekoratorskich pozwalają na odkrywanie nowych możliwości i tworzenie luster, które łączą w sobie tradycję z nowoczesnością.

PROJEKTANCI O SOBIE:

Koncentrujemy się na lustrach ze względu na bogactwo ciekawych aspektów z obszarów wizualnych, użytkowych, a także znaczeniowych i historycznych. Istotną rolę odgrywają również konteksty wynikające z procesu twórczego, takie jak uważność, czas czy kontrolowany przypadek. Podążamy za materią.Dużą wagę ma dla nas autorefleksja - zaakcentowanie potrzeby jej doświadczania, a lustro wydaje się być najlepszym „narzędziem”. Dążymy także do rozszerzenia definicji i pogłębienia relacji pomiędzy przedmiotem, a jego użytkownikiem. Próbujemy przesunąć granicę postrzegania luster jako przedmiotów o cechach wyłącznie utylitarnych.