Dobroteka

18. edycja konkursu Diament Meblarstwa

Diament Meblarstwa – rusza 18. edycja konkursu!
 
Diament Meblarstwa to prestiżowy konkurs dla branży meblarskiej, w tym roku organizowany jest po raz osiemnasty. Galeria wnętrz Dobroteka, również w tym roku objęła konkurs honorowym patronatem.
 
18. edycja Diamentu Meblarstwa, która właśnie się rozpoczęła, kieruje się niezmienną zasadą, że co roku na rynek wypuszczane są produkty, które zasługują na uwagę. Konkurs daje okazję projektantom, zespołom produkcyjnym i manufakturom do zaprezentowania swoich efektów wytężonej pracy. Każdego roku pojawiają się na polskim rynku przedmioty, które chcemy mieć w swoim otoczeniu, prawdziwe diamenty. To właśnie takich produktów poszukują organizatorzy oraz jurorzy konkursu.
 
Od kilku lat Kapituła odnajduje nieoszlifowane diamenty w ramach specjalnej kategorii "młody design". Studenci i absolwenci szkół oraz uczelni wyższych mają możliwość bezpłatnego zgłaszania swoich projektów mebli i elementów wyposażenia wnętrz do konkursu.
 
Zwycięzców wybierze Kapituła, w której skład wchodzi kilkadziesiąt osób, m.in. architekci, projektanci wnętrz, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy oraz eksperci z branży meblarskiej. W jury nie zabraknie również osób reprezentujących targi, handel meblami, technologię produkcji, hurtownie oraz firmy patentowe i atestowe.
 
Diament Internautów w nowej odsłonie
Nowy rozdział, w który wkracza konkurs wraz z inauguracją 18. edycji, oznacza kolejne zmiany w formule. Korzystając z tego, że w listopadzie 2022 roku odbyła się premiera nowego serwisu BIZNES.meble.pl, a portal przeszedł gruntowną transformację, organizatorzy zadecydowali o relaunchu nagrody Diament Internautów. Tegoroczny plebiscyt wystartuje 23 października i potrwa do 30 październiku. Głosowanie użytkowników serwisu na najlepszy ich zdaniem produkt rozpocznie się na nowej wersji portalu tuż po opublikowaniu werdyktu kapituły. Zwycięzca plebiscytu otrzyma statuetkę Diament Internautów.
 
Patronami Honorowymi i Medialnymi 18. edycji Diamentu Meblarstwa są portale internetowe, czasopisma oraz instytucje związane z branżą meblarską, co zapewnia szeroką promocją konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.
 
Udział w konkursie to nie tylko szansa na zdobycie statuetki i możliwość korzystania z logo Diament Meblarstwa do oznaczania nagrodzonych produktów, to także promocja marki, otwarcie na nowych odbiorców i szansa na wyróżnienie się na tle konkurencji.
 
Konkurs Diament Meblarstwa 2024 trwa od czerwca do grudnia 2023 r. i składa się z 5 etapów. Zwieńczeniem tegorocznej edycji będzie katalog konkursowy, którego premiera odbędzie się podczas Gali wręczenia nagród w Warszawie.