Dobroteka

Wernisaż wystawy Anny Spakowskiej

Zapraszamy do Dobroteki na wystawę Anny Spakowskiej!
 
1 grudnia br., godz. 12.00
 
 
SOUNDSCAPE oznacza w języku angielskim pejzaż dźwięku. To właśnie dźwięk, choć w nietypowy sposób, jest tematem wystawy Anny Spakowskiej.
Jakość dźwięku ma wpływ na to jak się czujemy i czy przestrzeń, w której się znajdujemy odbieramy pozytywnie czy negatywnie. Dźwięk buduje nasze emocje, doświadczenia i wspomnienia.
Rolą prezentowanych w przestrzeni galerii eksponatów jest absorpcja hałasu i pogłosu. Wszystkie elementy wykonane są z wełny, która wykazuje dużą skuteczność w pochłanianiu niepożądanych fal dźwiękowych zakłócających, a czasem uniemożliwiających komunikację.
Wystawa SOUNDSCAPE prezentuje sposóby w jaki możemy kształtować dźwięk w naszej przestrzeni poprzez takie elementy jak lampy, panele ścienne, pułapki basowe oraz funkcjonalne rzeźby.
 
Anna Spakowska - pochodzi z Opola, jest absolwentka Akademi Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Architektury Wnętrz, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. W swoim portfolio ma współprace z firmami zagranicznymi, liczne wystawy oraz publikacje. Zajmuje się projektowaniem sztuki użytkowej, grafika oraz malarstwem. Aktualnie mieszka i tworzy we Wrocławiu.