Dobroteka

Otwarcie galerii Tetmajera 83 w Krakowie

Mieliśmy wielki zaszczyt i przyjemność udziału w uroczystym otwarciu wyjątkowego miejsca - galerii Tetmajera 83 Sztuka Wnętrz w Krakowie.

Galeria mieści się w modnej dzielnicy Bronowice, u zbiegu ulic Tetmajera i Pasternik. Patron ulicy Włodzimierz Tetmajer, słynny polski malarz i grafik, w naturalny sposób staje się też patronem obiektu. Zobowiązuje to do szczególnej dbałości o krzewienie współpracy z artystami, których twórczość wiąże się ze sztuką użytkową – meblarstwem. Galeria Tetmajera 83 - projekt światowej sławy architekta, prof. Romulada Loeglera, to przykład współczesnego rozwiązania architektonicznego żywo reagującego na kontekst miejsca.

 

Ten dom wnętrz to galeria skupiająca wyselekcjonowane marki z dziedziny wystroju wnętrz. Mają tu swoje ekspozycje firmy o międzynarodowej renomie, które są jednocześnie wizytówką współczesnego rzemiosła. Najlepszy design łączy się tu z wysoką jakością wykonania, a tradycyjne rzemiosło spotyka z najnowszą technologią. Znajdą tu Państwo wnętrza kompletne - salon, jadalnię, kuchnię, sypialnię czy nawet taras, a także dodatki dekoracyjne i akcesoria; marki szlachetnie wyselekcjonowane - KLER, Almi Decor, Halupczok, Rust, Ilumni, Schody Lempa, Stolarnie Galicyjskie, WMF, Doram Design oraz Miloo Home. Starannie zakomponowana przestrzeń i pełna elegancji ekspozycja to miejsce idealne dla Klientów wymagających – zarówno tych o wyraźnie sprecyzowanych gustach, jak i poszukujących inspiracji. Kolekcje mebli i wyposażenia wnętrz oferowane przez Tetmajeta 83 pokazują, jak ściśle związane są ze sobą, i z jak dobrym skutkiem wzajemnie na siebie oddziałują rzemiosło, technologia i proces projektowy.

 

Tetmajera 83 to miejsce łączące funkcje handlowo-edukacyjne. Organizowane tutaj wystawy artystyczne świadczą o dbałości o współpracę z uczelniami kształcącymi projektantów. Będziemy tu promować przykłady dobrego wzornictwa przemysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania mebla. Efekt współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie prezentowany jest w postaci wystawy produktu i mebla. Jest to kontynuacja współpracy, jaką realizowaliśmy w ramach projektowania produktu na zamówienie. Powstały trzy prace magisterskie, zrealizowane we współpracy z Dobroteką w Dobrodzieniu. Jedna z nich planowana jest do wdrożenia do nowopowstałej marki meblowej DO-M. Natomiast prezentowana tutaj wystawa użytkowych form rzeźbiarskich to efekt realizowanych przez nas, we współpracy z artystami rzeźbiarzami, plenerów „Najszlachetniejsza Forma Przetworzenia Drewna”. Prezentowane na wystawie prace mają charakter unikatowy i ukazują dużą dbałość o artystyczną formę.

W galerii Sztuka Wnętrz Tetmajera 83 istnieje również wielofunkcyjna multimedialna przestrzeń ułatwiająca pracę architektom i projektantom wnętrz, która jednocześnie służy prezentowaniu najnowszych rozwiązań wzorniczych i technologicznych. Miejsce to zapewnia także przestrzeń do relaksu. Na odwiedzających czeka patio - przestrzeń urządzona do wypoczynku na wolnym powietrzu w otoczeniu zieleni Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

 

Tetmajera 83 to nowe miejsce na mapie wyposażenia wnętrz w Krakowie,  miejsce poświęcone designowi i sztuce dekoracji.