Dobroteka

Wystawa DTP 2017 w Dobrotece

W Dobrotece można zobaczyć efekty współpracy uczestników warsztatów projektowych Dobry Tydzień Projektanta 2017. 

Warsztaty, które odbyły się jesienią 2017r. dały możliwość współpracy młodych projektantów z producentami mebli. Efektem tych działań są prototypy meblowe, które do tej pory prezentowane były w Ambasadzie Polski w Kopenhadze oraz na Arena Design w Poznaniu.

Efektem pracy zespołu projektantek Agnieszki Kowal i Wioletty Szymczyk z firmą Kler jest sofa OP. Powstała na bazie stelażu z funkcją spania, który w prosty sposób zamienia kanapę w wygodne łóżko. Kanapa została wykonana w tkaninie z kolekcji plecionek o naturalnym wyglądzie. Akcent kolorystyczny w postaci kedru i poduszek lędźwiowych wykonany został z jedwabistej w dotyku tkaniny o włosowej fakturze i połysku, w głębokim morskim odcieniu. Sofa jest świetnym rozwiązaniem dla niewielkich mieszkań, w których brakuje miejsca na osobną sypialnię. 

Zespół projektantek Małogorzata Płoskońska i Dagmara Pająk współpracował z firmą Meble Jonczyk. Efektem tej współpracy jest Komoda V - system meblowy składający się z dwóch elementów: komody oraz dekoracyjnej lampy. Moduły świetnie prezentują się w całości ale każdy z nich może też funkcjonować jako niezależny mebel. Charakterystycznym elementem mebla jest frezowany motyw, nawiązujący do wzorów zakopiańskich, pojawiający się na frontach i na kloszu lampy. 

"Mentos" i "Precel" to siedziska, będą ce efektem współpracy warsztatowej projektantek Agnieszki Pluszczewicz i Pauliny Sobczyk z firma Sit Sit. "Mentos" to dwa okrągłe, wypełnione granulatem siedziska nawiązujące do stylu skandynawskiego dzięki swojej formie, materiale oraz kolorystyce. Pufy mogą występować w dwóch konfiguracjach, jako podwójne siedzisko bądź dwie pojedyncze poduchy. "Precel" to propozycja miękkiego siedziska inspirowanego plecionymi formami. Składa się z jednego wałka wypełnionego kulką silikonową, uformowaną w kształt wygodnego siedziska z delikatnym oparciem.

Wszystkie meble powstałe podczas warsztatów Dobry Tydzień Projektanta 2017 mają szansę wejść do kolekcji naszej marki meblowej DO-M.

 

Zapraszamy do Dobroteki, do zobaczenia wystawy mebli powarsztatowych!