Dobroteka

Konkurs „Szkatuła Marzeń” rozstrzygnięty!

23 maja br. o godz. 11.00 w Dobrotece odbyła się uroczysta Gala rozstrzygnięcia konkursu „Szkatuła Marzeń”.

Konkurs  został ogłoszony w październiku 2012r, do udziału w nim zaproszono uczniów gimnazjów z terenu województw: opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Jego celem było wykonanie „szkatuły marzeń”.

Na konkurs wpłynęły 23 szkatuły z gimnazjów w Jaworznie, Rybniku, Niechlowie, Nędzy i Dobrodzieniu. Do finału zakwalifikowano 9 z nich. Jury konkursu wyróżniło 3 prace: wykonaną przez zespół Agata Stodoła, Ilona Thomas i Natalia Pastuszko z Zespołu Szkół w Niechlowie, drugą autorstwa Sabiny Skowronek z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu i trzecią wykonaną przez Weronikę Szczyra z Gimnazjum nr 13 im. Jana III Sobieskiego Rybnik – Radziejów. Wyróżnienie specjalne i nagrodę ufundowaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach otrzymała Justyna Skowronek z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu.

W wyniku burzliwych obrad i głosowania w dniu 8 maja 2013r. wyłoniono zwycięzcę – Marka Koj z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu. Wyniki odczytał Wiceburmistrz Dobrodzienia Pan Marek Witek.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe – książkę oraz worek sako marki Sit Sit. Zwycięzca otrzymał książkę, z rąk Piotra Klera siedzisko – puf marki Kler.

Gala była również okazją do indywidualnych rozmów młodzieży z przedstawicielami miasta, nauczycielami, przedsiębiorcami a wśród nich z Piotrem Kler – przedsiębiorcą, który swoją karierę rozpoczął w wieku, w jakim obecnie znajdują się uczestnicy konkursu.

Całość uświetnił występ zespołu RedRow, w skład którego wchodzą uczniowie dobrodzieńskiego gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz słodki poczęstunek przygotowany przez dobrotekowe Dobre Bistro.