Dobroteka

OOPAK – warsztaty projektowe

Dobroteka, we współpracy z firmą Chespa z Krapkowic i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarczego zorganizowała konkurs i warsztaty OOPAK na projekt opakowania opolskiego produktu spożywczego. Organizatorzy zaprosili do współpracy światowych producentów produktów spożywczych – firmy: Mondelez Production Sp. z o.o., Browar Namysłów, Nutricia Danone oraz Nestle.

Konkurs OOPAK został ogłoszony we wrześniu i do 15 października projektanci mogli nadsyłać własne pomysły na opakowanie lodów, piwa, czekoladek i standu dla baby food. Na podstawie przesłanych prac jury złożone z organizatorów i producentów wybrało 8 uczestników warsztatów. Już 23 października w Dobrotece pojawili się projektanci i rozpoczęli prace nad rozwinięciem swoich dotychczasowych pomysłów, bądź przygotowaniem nowych koncepcji.

24 października uczestnicy warsztatów odwiedzili zakłady produkcyjne, dla których mieli przygotować projekty. Zapoznali się tam ze specyfiką produkcji oraz filozofią firmy. W poniedziałek mogliśmy obejrzeć przygotowane dla producentów przynajmniej 2 propozycje projektowe. Był to także czas na autoprezentacje przybyłych do Dobrodzienia projektantów, dzięki której mogliśmy bliżej poznać ich dotychczasowe dokonania twórcze.

Wtorek 28 października był bardzo pracowity, bo tego dnia projektanci we współpracy z technologami z firmy Chespa wykonywali makiety przestrzenne swoich projektowych pomysłów. Środa to dzień, w którym mogliśmy obejrzeć efekt tygodniowej pracy uczestników warsztatów.  Tę  roboczą wystawę można będzie zobaczyć na Kongresie Spożywczym w Opolu w dniu 4 listopada br. W tym dniu zostaną również ogłoszone wyniki konkursu i wręczone dyplomy, wyróżnienia oraz główna nagroda konkursowa – 10.000 zł.

Pomimo, że był to bardzo pracowity tydzień, w niedzielę udało się wygospodarować czas na prezentację jednej z pereł architektury na Opolszczyźnie – Zamku w Mosznej oraz jego historii.

Organizatorzy i partnerzy to działanie uznali za bardzo owocne i już w przyszłym roku zamierzają je powtórzyć.