Dobroteka

Przedstawiciel Dobroteki na konferencji „Opolski ETNOdizajn”

W dniu 3 października w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyła się konferencja wieńcząca projekt współpracy „Opolski ETNOdizajn”, której organizatorami było Stowarzyszenie Kraina św. Anny wraz z Stowarzyszeniem Brzeska Wieś Historyczna.
Na Konferencję przybyło wielu znakomitych gości z dziedziny antropologii, etnologii, kulturoznawstwa, projektantów, oraz twórców ludowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pracownicy instytucji państwowych, politycy oraz przedsiębiorcy, których zachęcano do promowania opolskiego wzornictwa ludowego oraz nawiązania współpracy z projektantami i twórcami.

W trakcie konferencji otwarto wystawę łączącą tradycję z dizajnerskim podejściem do wykorzystania sztuki ludowej. Innowacyjne projekty, wiele ciekawych pomysłów wykorzystania sztuki ludowej w nowoczesnym dizajnie oraz burzliwe dyskusje związane z zachęceniem młodych ludzi do kontynuowania tradycji  to efekt całego projektu.
Wystawę będzie można oglądać do końca października w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, w późniejszym czasie w Muzeum Śląska Opolskiego, Dobrotece i w Zamku Cieszyn. Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia dwóch światów: tradycyjnych korzeni i ETNOdizajnu, które połączyły opolskie wzory ludowe…