Dobroteka

Czerwiec Projektowy to wyjątkowa inicjatywa, zapoczątkowana w naszej galerii wnętrz Dobroteka w malowniczym Dobrodzieniu.

To projekt, który narodził się z pasji i zaangażowania Jana Cegiełki - Dyrektora Kreatywnego Dobroteki od 2012 roku a także utalentowanego artysty, który w wolnych chwilach oddawał się swojej malarskiej pasji. Dzisiaj, gdy Jana nie ma już wśród nas, jeszcze większe znaczenie ma dla nas fakt, że powrót Czerwca Projektowego po pandemicznych latach przerwy będzie rozpocznie się od Dobroteki i odbędzie się wraz z wernisażem wystawy Jana Cegiełki i Małgorzaty Szymańskiej Cegiełki.

Jan, jako twórca i koordynator Czerwca Projektowego, zawsze zachęcał wszystkich do uczestnictwa w interesujących wydarzeniach, które realizowane były we współpracy z partnerami takimi jak Dobroteka, Zamek Cieszyn, Wydział Architektury Politechniki Gliwickiej, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Kontynuując tę piękną inicjatywę Jana, w imieniu zespołu Dobroteki oraz członków Stowarzyszenia Zjednoczeni Designem, serdecznie zapraszamy do udziału w różnorodnych przedsięwzięciach organizowanych w ramach Czerwca Projektowego!

Na załączonym plakacie znajdziecie szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń. Bądźcie częścią tej inspirującej podróży, gdzie design, sztuka i kreatywność łączą się w wyjątkowy sposób. Czerwiec Projektowy oferuje niezapomniane doświadczenia i okazje do spotkania się z pasjonatami projektowania oraz artystami o wyjątkowych talentach.

Przeżyjmy wspólnie niezapomniane chwile, kontynuując wizję Jana Cegiełki. Czerwiec Projektowy to czas, aby odkrywać, inspirować się i tworzyć. Dołączcie do nas i uczestniczcie w tej pełnej magii i piękna inicjatywie!

Zapraszamy serdecznie!

Zespół Dobroteki i członkowie Stowarzyszenia Zjednoczeni Designem