Dobroteka

We wtorek 28 listopada, godz. 13.30 zapraszamy do Dobroteki na Gale konkursu Wizja Wypoczynku.

Konkurs ogłoszony przez Fundację Piotra Klera, zrealizowany został dwuetapowo przez Dobrotekę. W tym roku konkurs realizowany był pod hasłem „Dom kreatywnych”.

Finalnym celem konkursu jest tworzenie i wdrażanie nowych kolekcji mebli dla marki meblarskiej DO_M. Marka bazuje na młodych, polskich projektantach i regionalnych producentach mebli, skierowana jest do użytkowników, którzy lubią proste, funkcjonalne, łatwe do przearanżowania sprzęty.

Pierwszy etap miał charakter otwarty, skierowany był do projektantów, architektów i studentów wydziałów projektowych. Zadaniem było opracowanie produktu i pokazanie go w komputerowej aranżacji wnętrza. W czerwcu 7-osobowe jury w składzie arch. Ewa Kuryłowicz reprezentująca Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich, arch. Romuald Loegler reprezentujący Wydawnictwo Architektura i Biznes, arch. Witold Szymanik Prezes WSC Graphisopht Poland, Piotr Kler Przewodniczący Rady Nadzorczej KLER S.A., Magdalena Kiełkiewicz firma Colorofon, Ewa Gołębiowska  Dyrektor Zamku Cieszyn oraz Katarzyna Pełka – Bura z Wzorro Design oceniło nadesłane z całej Polski projekty i przyznało nagrody rzeczowe ufundowane przez WSC Graphisoft Poland.

We wrześniu laureatów zaprosiliśmy na warsztaty Dobry Tydzień Projektanta, gdzie we współpracy z producentami mebli opracowywano nowe wzory. Tygodniowy pobyt w Dobrodzieniu zakończył się roboczą wystawą prototypów meblowych. W warsztatach uczestniczyło 6 laureatów oraz firmy: Sit Sit, Meble Jonczyk oraz Kler. Tygodniowa współpraca pozwoliła projektantom zapoznać się i w sposób twórczy wykorzystać technologie dostępne u producentów. Praca koncepcyjna i prototypy meblowe, które powstały podczas warsztatów, zostały poddane ocenie przez to samo grono jurorów co w pierwszym etapie. Tym razem zostały przyznane nagrody pieniężne, ufundowane przez Kler S.A.

Werdykt jury poznamy 28 listopada o godz. 13.30 w Dobrotece, na organizowanej z tej okazji Gali, którą uświetni muzyka na żywo w wykonaniu Rorat duo. Tego dnia w Dobrotece będziemy mieli swoistego rodzaju „forum projektantów”, w naszej Galerii otworzymy najnowszą wystawę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 16 Program Edukacyjno – Projektowy nosi nazwę „nastolatki_teenagers” i poświęcony został opracowaniu kolekcji meblarskich do pokojów młodzieżowych. Na wernisażu zapowiedziała się liczna reprezentacja Uniwersytetu Artystycznego z Poznania z prekursorką współpracy uczelni z producentami – prof. Katarzyną Laskowską.

Tego dnia chcemy również przekonywać producentów produktów spożywczych z powiatu oleskiego do zadbania o estetykę podania i prezentacji ich produktów. W tym celu organizujemy seminarium z udziałem prof. Katarzyny Laskowskiej, studentów z Poznania oraz członków „oleskiego koszyka”.

Serdecznie zapraszamy.