Dobroteka

1 września br. w Dobrotece odbył się wernisaż wystawy ODBICIA

W świecie, w którym coraz częściej goni nas pośpiech, gdzie codzienne życie pędzi jak wiatr, a my sami często tracimy się w tej wirującej rzeczywistości, warto czasem zatrzymać się i spojrzeć w lustra duszy. Lustra, które odbijają nasze marzenia, pragnienia i emocje. Takie lustra znajdziemy na niezwykłej wystawie ODBICIA, gdzie magia sztuki spotyka się z rzemiosłem mistrzów.

To wyjątkowe wydarzenie prezentuje lustra z autorskich kolekcji P55 MIRRORS, tworzonych przez duet Beatę Ludwin i Łukasza Wołka, których praca jest niczym poezja w świecie rzemiosła i designu. Wystawa przenosi nas w świat luster, gdzie każde z nich ma swoją historię do opowiedzenia.

Kolekcja ROCK, nagrodzona w plebiscycie MUST HAVE 2023, jest prawdziwym dziełem sztuki. Lustra tej kolekcji przypominają kamienie szlachetne, które ukrywają w sobie tajemnice i historie. To nie tylko lustra, to małe arcydzieła, które odbijają nasze pragnienia i marzenia, jak kamienie ukryte w górach.

Kolekcja COLOR jest pełna energetycznych kolorów, które dodają życia każdemu pomieszczeniu. To lustra, które przypominają nam, że świat jest pełen barw, które czekają tylko na naszą uwagę. To lustra, które ożywiają przestrzeń i wprowadzają do niej radość.

Ale to nie koniec niespodzianek! Wystawa ODBICIA daje nam możliwość zobaczenia lustra SQUIGGLE, które zostało wyróżnione w konkursie DOBRY DESIGN 2023. Tym razem prezentowane jest w nowej wersji BLUE, co nadaje mu jeszcze więcej wyrazu. To lustra, które ukazuje nam, że sztuka nie zna granic, że może być dynamiczna i zmienna jak życie samo.

P55 MIRRORS to pracownia luster prowadzona przez dwóch niezwykłych artystów - Beatę Ludwin i Łukasza Wołka. Ich praca to nie tylko rzemiosło, to połączenie sztuki i pasji. Studiowali na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, każde na swoim polu - Beata w konserwacji dzieł sztuki, a Łukasz w pracowni rzeźby prof. Macieja Szańkowskiego. Ich wspólna praca to suma różnorodnych doświadczeń z zakresu sztuk wizualnych, a lustra, które tworzą, to owoc ich kreatywności i miłości do sztuki.

Lustra P55 MIRRORS są tworzone ręcznie, przy użyciu tradycyjnych technik pozłotniczych, takich jak podlew srebrny czy pozłacanie szkła płatkami złota. To proces wymagający precyzji i cierpliwości, ale wynik tego wysiłku jest absolutnie oszałamiający. Każde lustro jest unikatowe, każde ma swoją duszę, którą przekazuje nam za każdym razem, gdy na nie spojrzymy.

Interpretacje dawnych technik dekoratorskich pozwalają na tworzenie luster, które łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. To połączenie przeszłości i teraźniejszości, które daje nam niepowtarzalne lustra, które stają się odbiciem naszych pragnień i emocji.

Wystawa ODBICIA to podróż w głąb naszej duszy, to chwila zatrzymania się i refleksji nad tym, kim jesteśmy i co pragniemy osiągnąć. To spotkanie ze sztuką i rzemiosłem, które daje nam możliwość spojrzenia w lustra naszych marzeń. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świecie luster, gdzie piękno spotyka się z duszą.