Dobroteka

Fundacja Piotra Klera ogłasza Konkurs „Wizja wypoczynku 10” na najlepszy projekt mebla do salonu wraz z pokazaniem go w komputerowej aranżacji pod hasłem: DOM KREATYWNYCH, oraz realizację prototypów meblowych podczas warsztatów we współpracy z producentami. Konkurs ma na celu promocję nowych, mobilnych koncepcji meblarskich pozwalających użytkownikowi na indywidualne kształtowanie przestrzeni salonu. DOBROTEKA jest organizatorem wykonawczym Konkursu.

Konkurs został włączony w cykl inicjatyw Śląskiego Czerwca Projektowego 2017.

Konkurs skierowany jest do: architektów, projektantów, pracowni architektonicznych i projektowych, także do studentów architektury i projektowania, może być także realizowany w ramach procesu edukacyjnego na uczelniach.

Konkurs ma przebieg dwuetapowy: na pierwszy etap składa się opracowanie koncepcji produktu oraz jego wizualizacja w wirtualnym wnętrzu, drugi etap to współpraca z producentami mebli nad zadanym przez Organizatora projektem i realizacja prototypów podczas stacjonarnych warsztatów w Dobrotece.

Termin nadsyłania prac projektowych upływa 15 kwietnia, a warsztaty zaplanowano na 31 sierpnia -7 września 2017.

Laureaci pierwszego etapu konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez WSC Graphisoft Center:

I nagroda – ArchiCAD SE2017 i rower STRIDA

II nagroda oprogramowanie Artlantis Studio

III nagroda oprogramowanie Artlantis Render

oraz pięć wyróżnień dalmierze Leica

Laureaci drugiego etapu konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez KLER S.A.:

Nagroda główna – 9000PLN dla zespołu oraz trzy wyróżnienia po 2000PLN dla zespołu.

Zamierzeniem Organizatora jest wdrożenie powstałych w Konkursie projektów do kolekcji młodej marki DO_M www.do-m.pl i ich komercjalizację, a ich autorzy mogą liczyć na tantiemy od sukcesów sprzedażowych tych produktów.