Dobroteka

Meble skórzane - dobry wybór!

Meble skórzane — dobry wybór!

Każdy, kto myśli o zakupie mebli wypoczynkowych, wcześniej czy później stanie przed dylematem: skóra czy tkanina. Dzisiaj spróbujemy przekonać do tego, że skóra jest wspaniałym, naturalnym i niezwykle ekskluzywnym i trwałym materiałem obiciowym. Posiada wiele atutów i mocnych stron.

Skórzana sofa, fotel czy narożnik pozwala na zaaranżowanie niebanalnego wnętrza. W skórze świetnie prezentują się nie tylko meble klasyczne czy w stylu rustykalnym. Również meble nowoczesne doskonale wyglądają w tym obiciu. Naturalna skóra jest wyjątkowa. Charakteryzuje się niepowtarzalnym układem linii i śladów, na przykład po bliznach, ukłuciach czy zadrapaniach zwierzęcia. To sprawia, że każdy kawałek skóry wykorzystanej do wyprodukowania mebla, jest unikatowy i oryginalny.

Skóra naturalna to materiał szlachetny, to materiał żyjący, oddychający, potrafiący dostosować się do temperatury otoczenia a także wchłaniający i oddający wilgoć. To obicie, które wymaga najlepszego mistrzostwa i rzemiosła. Fotel , sofa czy narożnik pokryte skórą zachowują się jak dobre wino. Z upływem lat nabierają cech nadających im niepowtarzalnego uroku i klasy. Wyselekcjonowane skóry dobierane są w grupy, składające się na kolekcję skór Kler: Prima, Perfetta, Suprema, Prescott. 

Istnieje szeroki wybór rodzajów skór. Jedną z najczęściej wykorzystywanych w tapicerstwie jest skóra gładka pigmentowa. Charakteryzuje się tym, że jest barwiona powierzchniowo. Jest łatwa w utrzymaniu i niezwykle przyjemna w dotyku. Co prawda, pierwsze wrażenie - skóra jest zimna.  Jednak szybko, pod wpływem kontaktu z ciałem, skóra się nagrzewa i utrzymuje przyjemne ciepło.

Najbardziej naturalnym rodzajem skóry jest skóra anilinowa. Jej otwarte pory bez warstwy barwnika na wierzchu ukazują naturalną fakturę materiału. To ten rodzaj skóry, który nie jest barwiony ani polerowany, co sprawia że skóra pozostaje miękka i ciepła w dotyku.

Należy jednak pamiętać, że ten niezwykły materiał – skóra naturalna, wymaga wyjątkowej troski i pielęgnacji. Odkurzanie oraz odpowiednie czyszczenie i konserwacja odpowiednimi środkami – polecamy te z oferty marki Kler i Vero – spowoduje, że meble skórzane będą Państwu służyły i cieszyły oko przez wiele, wiele lat.

Zapraszamy do salonu meble Kler Dobrodzień oraz do salonu mebli Vero w Dobrotece! Tutaj znajdą Państwo wiele propozycji sof, foteli, narożników sprawdzonych marek z Dobrodzienia.