Dobroteka

Meble ogrodowe - lato w ogrodzie

 

W ciepłych miesiącach przenosimy nasze życie do ogrodów i na tarasy. Dzięki temu spędzamy czas z najbliższymi i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Bogaty wybór mebli ogrodowych pozwala nam na tam zarówno na komfortowy wypoczynek ale też na wygodne biesiadowanie. Dlatego ważne jest, aby dobrać meble do potrzeb całej rodziny, wszystkich użytkowników.

Kupując meble ogrodowe należy pamiętać o przestrzeni jaką dysponujemy a także o rozwiązaniach, które spełnią nasze oczekiwania. Jeżeli lubicie poleniuchować na swieżym powietrzu, z pewnością będziecie potrzebowali ogrodowej kanapy czy narożnika. W ofercie producentów znajdziecie meble modułowe, dające możliwość dostosowania układu do potrzeb chwili. Taki zestaw można uzupełnić funkcjonalnymi fotelami i pufami, które też pozwolą na relaks większej ilości osób. Tutaj sprawdzi się tez wygodny leżak, a jeżeli dysponujecie większą przestrzenią, świetnie sprawdzi się łóżko z baldachimem (np. RONDO, kolekcja NOURD).

Do wygodnego biesiadowania niezbędne są ergonomiczne krzesła i odpowiedniej wielkości stół. Jeżeli lubicie grillowac w gronie przyjaciół, na pewno potrzebny Wam będzie duży stół i odpowiednia ilość krzeseł.

W ogrodzie, na balkonie czy tarasie ważny jest również nastrój. Kolorowe poduszki, świeczniki, lampiony i oczywiście rośliny to elementy niezbędne we współczesnym ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Należy jednak pamiętać, żeby wszystkie elementy były spójne, aby do naszych mebli ogrodowych dobrać pasujące stylistycznie i kolorystycznie dodatki i dekoracje. Dzięki elementom kolorystycznym i designerskim formom możemy w stosunkowo łatwy sposób odmieniać swoją przestrzeń na zewnątrz niemalże w każdym sezonie. Warto pamiętać, że nie trzeba każdego roku wymieniać wszystkich mebli, wystarczą elementy takie jak poduszki, lampiony, pledy czy donice. Dla tych, którzy szczególnie lubią podążać za trendami, w tym roku polecamy dekorowanie ogrodów, tarasów i balkonów kolorami roku. W 2020 roku to Classic Blue.

Warto pamiętać - meble do użytku na swieżym powietrzu powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych i na promieniowanie UV.

W ofercie Dobroteki dostępne są meble ogrodowe marki Rondo, Dedon, Varaschin, Royal Botania oraz Point.