Dobroteka

Wnętrze we włoskim stylu

Wnętrze we włoskim stylu

Włoski design od lat kojarzony jest z wielką elegancją – Włosi od wieków słynęli z umiłowania harmonii i zrównoważonych proporcji. Doskonale potrafią łączyć pojęcie piękna i smaku. To niewątpliwie dlatego włoskie meble i oświetlenie od lat wyznaczają trendy w urządzaniu domu czy mieszkania.

Co powinienieś zrobić, chcąc urządzić wnętrze we włoskim stylu?

Po pierwsze: zrezygnuj z nadmiaru ozdób i przedmiotów. Aby urządzić wnętrze we włoskim stylu, nie musisz kupować włoskich mebli (ale możesz). Warto jednak poszukać mebli o doskonałych proporcjach i pięknej linii, jakie wyróżniają na przykład włoskie kanapy i fotele. Takimi cechami charakteryzują się meble z kolekcji marki Kler, dostępnej w Dobrotece w Dobrodzieniu. Wybierając kanapę czy fotel, na pewno szczególną uwagę należy zwrócić na jakość obicia. Niezależnie czy wybierzesz naturalną skórę czy tkaninę, muszą to być materiały najwyższej jakości.

Po drugie: postaw na harmonię. Zadbaj, by materiały na podłodze i ścianie oraz wykorzystane tkaniny współgrały ze sobą barwą, a kontrasty faktur były wyważone. Urządzając salon, wybierz wygodne, rozłożyste sofy i fotele, a aranżację uzupełnij o to, co niezbędne: niski stolik i komodę.

Po trzecie: znajdź coś, co wyróżni Wasze wnętrze. Niech „wisienką na torcie” stanie się niebanalna lampa skomponowana z dodatkiem dekoracyjnym, na przykład wazonem i odpowiednio dobranym dywanem.
Pamiętajmy też, że włoskie wnętrza charakteryzują się znakomitym wykorzystaniem naturalnych materiałów – drewna i kamienia, które odpowiednio wkomponowane w aranżację wnętrza, staną się jego prawdziwą ozdobą. Włoskie wnętrza lubią naturalne kolory – biel, beże i szarości, brązy i czernie. Takie barwy dosyć łatwo można zestawiać ze sobą, uzyskując efekt bezpretensjonalnej elegancji. Odrobina metalicznego lub kryształowego połysku podkreśli aurę wyrafinowania.

Włoskie wnętrza i włoskie meble podziwiamy za wdzięk i styl, za wizjonerstwo, za luksus dobrego wzoru, który ma ponadczasowy charakter. Włoskie wnętrza to elegancka nowoczesność, szyk i znakomite wzornictwo. Bądź subtelny, łatwiej Ci będzie wtedy urządzić wnętrze w stylu włoskim.
Urządzając swój salon, jadalnie czy sypialnię w tym uwielbianym również przez Polaków stylu, możesz skorzystać z pomocy projektanta. W salonie marki Kler w Dobrotece projektant wnętrz nie tylko pomoże w doborze odpowiedniej sofy i wygodnego fotela z bogatej oferty Kler, ale także odpowiednio skomponuje je z meblami prosto z włoskich fabryk. Marka Kler posiada w swojej ofercie włoskie kolekcje mebli do salonu, jadalni oraz sypialni, a także szeroką gamę dodatków dekoracyjnych, dzięki którym Twoje wnętrze we włoskim stylu będzie po prostu niepowtarzalne!