Dobroteka

Wnętrze we włoskim stylu

Włoski styl

Włoski design od lat kojarzony jest z wielką elegancją, Włosi od wieków  słynęli z umiłowania harmonii i zrównoważonych proporcji. Doskonale potrafią łączyć pojęcie piękna i smaku. To niewątpliwie dlatego włoskie meble i oświetlenie od lat wyznaczają trendy w urządzaniu domu czy mieszkania.

Co powinniśmy zrobić chcąc urządzić wnętrze we włoskim stylu?

Po pierwsze zrezygnuj z nadmiaru i ozdób i przedmiotów. Aby urządzić wnętrze we włoskim stylu nie musimy (ale możemy) kupować włoskich mebli. Warto jednak poszukać mebli o doskonałych proporcjach i pięknej linii, jakie wyróżniają na przykład włoskie kanapy i fotele. Takimi cechami charakteryzują się meble z kolekcji marki Kler, dostępnej w Dobrotece w Dobrodzieniu. Wybierając kanapę czy fotel, na pewno szczególną uwagę należy zwrócić na jakość obicia. Niezależnie czy wybierzecie naturalną skórę czy tkaninę, muszą być to materiały najwyższej jakości.

Po drugie - postaw na harmonię. Zadbaj, by materiały na podłodze i ścianie oraz wykorzystane tkaniny współgrały ze sobą barwą a kontrasty faktur były wyważone. Urządzając salon, wybierzcie wygodne, rozłożyste sofy i fotele, a  aranżację uzupełnijcie o to co niezbędne: niski stolik i komodę.

Po trzecie – znajdzie coś, co wyróżni Wasze wnętrze -  niech „wisienką na torcie” stanie się niebanalna lampa, skomponowana z dodatkiem dekoracyjnym, na przykład wazonem i odpowiednio dobranym dywanem.

Pamiętajmy też, że włoskie wnętrza charakteryzują się znakomitym wykorzystaniem naturalnych materiałów – drewna i kamienia, które odpowiednio wkomponowane w aranżację wnętrza, staną się jego prawdziwą ozdobą. Włoskie wnętrza lubią naturalne kolory – biel, beże i szarości, brązy i czernie. Takie barwy dosyć łatwo można zestawiać ze sobą, uzyskując efekt bezpretensjonalnej elegancji. Odrobina metalicznego lub kryształowego połysku podkreśli aurę wyrafinowania.

Włoskie wnętrza i włoskie meble podziwiamy za wdzięk i styl, za wizjonerstwo, za luksus dobrego wzoru, który ma  ponadczasowy charakter. Włoskie wnętrza to elegancka nowoczesność, szyk i znakomite wzornictwo. Bądź  subtelny, łatwiej ci będzie wtedy urządzić wnętrze w stylu włoskim.

Urządzając swój salon, jadalnie czy sypialnię w tym uwielbianym również przez Polaków stylu, możesz skorzystać z pomocy projektanta. W salonie marki Kler w Dobrotece, projektant wnętrz  nie tylko pomoże w doborze odpowiedniej sofy i wygodnego fotela z bogatej oferty Kler ale także odpowiednio skomponuje z meblami prosto z włoskich fabryk. Marka Kler posiada w swojej ofercie włoskie kolekcje mebli do salonu, jadalni oraz sypialni, a także szeroką gamę dodatków dekoracyjnych, dzięki którym Twoje wnętrze we włoskim stylu będzie po prostu niepowtarzalne!