Dobroteka

Włoskie marki - Alf Uno

Włoskie marki – Alf Uno


Alf Uno – kunszt i tradycja
Alf Uno to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek mebli klasycznych i nowoczesnych w Europie. Dziś Grupa Alf jest obecna w ponad 80 krajach. Jej produkty dostępne są w Polsce, również w Dobrotece.

Historia firmy

Początki historii Grupy Alf sięgają lat 50. XX wieku. Wówczas to grupa włoskich rzemieślników posiadająca wieloletnie doświadczenie założyła firmę w małej miejscowości Francenigo w prowincji Treviso, znanej z produkcji mebli drewnianych. Zaledwie w ciągu kilku lat Grupa Alf stała się ważnym przedsiębiorstwem na rynku przemysłu drzewnego. To szybko zaowocowało zmianami – krokiem milowym było kupienie firmy przez braci Piovesana i zainwestowanie w nią nowych środków. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Na początku lat 60. XX wieku firma wprowadziła autorskie projekty oraz uruchomiła produkcję mebli do sypialni. Sukces Grupy Alf to także efekt dalekowzroczności właścicieli, którzy dobrze ocenili oczekiwania klientów i do dziś starają się odpowiadać na ich potrzeby.

Najwyższa jakość i niezawodność

Grupa Alf koncentruje się na stylu oraz jakości produktów. Starannie dobiera najlepsze materiały, stawiając na forniry z wyselekcjonowanego drewna oraz szeroką gamę wybarwień i lakierów. Gwarantuje także niezawodność, stawia na sprawdzoną technologię produkcji oraz doświadczenie i wiedzę pracowników, które są dla firmy bardzo cenne. Wszystkie elementy opracowane i produkowane są we Włoszech. To umożliwia kontrolę na każdym etapie produkcji i pozwala zagwarantować najwyższą jakość mebli.
Istotną cechą filozofii firmy jest dbałość o oryginalne wzornictwo. Każda kolekcja staje się w rezultacie oryginalna i unikatowa, a jednocześnie spójna pod względem formy i funkcjonalna. Kolekcje mebli marki Alf zawierają szeroki wachlarz produktów – od mebli klasycznych po nowoczesne, od mebli do salonów i sypialni po meble uzupełniające. Firma oferuje bardzo popularne systemy modułowe, które mogą być dowolnie zestawiane w zależności od potrzeb użytkownika. Włoskiej marce udało się osiągnąć niezawodność tych elementów mimo wysokiego stopnia trudności w opracowaniu i wykonaniu form i mechanizmów. Dotyczy to zarówno regałów, szaf i łóżek, jak stołów i krzeseł.

Wiarygodny partner

Z doświadczenia wiemy, jak frustrujące może stać się oczekiwanie na meble. Firma Alf Uno dba o terminowość dostaw, nawet w najdalsze zakątki świata, korzystając przy tym z najnowszych osiągnięć teleinformatyki. Pozycję firmy ugruntowują wyróżnienia i nagrody oraz uczestnictwo w wystawach i targach. Dwukrotnie firma Alf zdobyła nagrodę Company to Watch przyznawaną przez włoskich liderów biznesu – pod uwagę wzięto m.in. jakość zestawów do sypialni, a także konkurencyjność i potencjał przedsiębiorstwa. Ta włoska marka otrzymała także ważny certyfikat Maksymalny Wskaźnik Niezawodności oceniający stabilność gospodarczą i terminowość płatności.

Wzornictwo z najwyższej półki

Grupa Alf od lat uczestniczy m.in. w prestiżowych targach i wystawach w Mediolanie, Moskwie, Kijowie, Singapurze czy Brukseli. Do szczególnie ciekawych przedsięwzięć należą projekty skupiające młodych projektantów. By poznać klasę i ocenić kunszt wykonania mebli Alf Uno, nie musimy jechać do Włoch czy na zagraniczne targi, bowiem te wyjątkowe włoskie meble dostępne są w Dobrotece w Dobrodzieniu.