Dobroteka

Włoskie meble - wyjatkowy design Riva

RIVA 1920 i wenecki stolik.

W Dobrotece znajdą Państwo coś więcej, niż tylko stoiska z meblami i dodatkami. Mogą tutaj Państwo uzyskać pomoc projektantów, którzy pomogą w wyborze mebli  i zaprojektują Państwa wnętrze. Znajdą tutaj Państwo również mnóstwo inspiracji i mebli, będących „ikonami designu”.

 

Jedną z firm, którą chcemy Państwu bliżej zaprezentować jest włoski producent mebli - Riva 1920.

Historia firmy zaczyna się w 1920 roku., kiedy to Nino Mario Riva otworzył niewielki zakład meblarski. Na przestrzeni lat ta włoska marka ugruntowała się, a sławę przyniósł jej niezwykły sposób traktowania surowca – drewno użyte do produkcji mebli wygląda jak surowe, ma naturalne sęki i pęknięcia. Piękno drewna podkreślają też same projekty. Riva 1920 od lat współpracuje ze znakomitymi projektantami i architektami, wśród nich Claudio Bellini czy designer  Pininfarina.

Claudio Bellini mieszka i pracuje w Mediolanie, ale na swoim koncie ma projekty wykonane dla największych firm europejskich. Dla Rivy Bellini zaprojektował niezwykły stolik – Venice. Forma drewna odzwierciedla historię drewna użytego do jego wykonania. Nogi stołu, które są jednocześnie najważniejszą jego ozdobą, to dębowe pale, które przez wiele lat tkwiły w wodach weneckiej laguny. Stolik zaprojektowany przez Belliniego właściwie odtwarza ten stan – pale nadal tkwią, tyle, że nie w wodzie, a w otworach stalowego, wypolerowanego blatu. Można się w nim przejrzeć tak jak w tafli wody. Ten włoski producent mebli, wykorzystując zużyte weneckie pale, nie tylko tworzy niepowtarzalne meble, ale podkreśla też wagę recyklingu.

Claudio Bellini to jeden z wielu wielkich designerów, z którymi współpracuje ta znana i ceniona włoska marka. Obecnie firma może pochwalić się współpracą z ponad 100 projektantami, którzy starają się nadać namacalny „kształt” wspaniałemu materiałowi, jakim jest drewno, będące podstawowym surowcem, z którego powstają te wyjątkowe, włoskie meble. Miłość do natury i dążenie do poprawy jakości życia definiują „puls” tej włoskiej firmy, w której umiejętności i wartości rzemieślnicze nierozerwalnie łączą się z najnowocześniejszą technologią a design i dbałość o szczegóły spotykają się po to aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i ponadczasowego. 

Dzisiaj firmą zarządza już czwarta generacja rodziny Riva.