Dobroteka

Jak wybrać meble do sypialni?

Jak wybrać meble do sypialni?

Sprawić, by wypoczynek był komfortowy, to zadanie numer jeden przy aranżacji sypialni. Znaczenie ma nie tylko wygodne łóżko, ale i ogólny wystrój: kolorystyka, dodatki czy oświetlenie.  Wyciągnąć się na posłaniu i zanurzyć w rozkosznie miękkiej pościeli… Ale czasami także usiąść wygodnie i poczytać książkę lub popracować… A od święta zjeść śniadanie. Sypialnia to azyl prywatności, z którego korzystamy tak, jak chcemy, zgodnie z naszymi potrzebami.  Bogata oferta mebli i dodatków, jakie znajdziemy w Dobrotece, pozwoli ją zaaranżować w każdym detalu.

Zacznijmy od łóżka

Łoże, jego szerokość, styl, wykończenie będą punktem wyjścia do dalszego wystroju sypialni. Najważniejsze – należy wybrać takie łóżko i materac, które będą sprężystością dopasowane do naszych potrzeb. Dobrze jest już wówczas wiedzieć w jakiej części pokoju chcemy je postawić, bo od tego zależeć będzie wybór jego modelu.

Wezgłowie – ważny element komfortowego wypoczynku

Należy odpowiedzieć na pytanie o funkcję wezgłowia w naszym łóżku. Czy będzie tylko ozdobą w naszej sypialni czy przede wszystkim będzie służyło komfortowi czytania książek w łóżku. Warto sprawdzić również czy interesujące łóżko dostępne jest w różnych obiciach. W Dobrotece możecie Państwo wybierać wśród szlachetnych tkanin i naturalnych skór, a wybór jest naprawdę bogaty. Ze względów praktycznych warto zastanowić się nad skrzynią do przechowywania, która znajdzie się pod materacem. 

W jednym zestawie

Meble do sypialni dobierać możemy pojedynczo, wyszukując odpowiednie łóżko, komodę, szafę, konsolkę czy szafkę nocną. Często jednak oferowane są kompletne kolekcje. Ich przewagą jest spójność stylistyczna. W Dobrotece wybór jest bardzo szeroki. Znajdą tutaj Państwo zarówno nowoczesne, designerskie projekty jak i ozdobne lub stonowane modele klasyczne. Dostępne są również kompletne kolekcje, na przykład włoskich producentów mebli. Oprócz łóżka w jej skład może wejść szafa, toaletka, komoda czy też lustro. Jeżeli jednak są Państwo zwolennikami samodzielnego dobierania elementów wystroju sypialni, doradcy chętnie posłużą Państwu pomocą.

W świetle i w ciemności

Właściwie dobrane oświetlenie ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i samopoczucia. W sypialni obok komfortowych mebli, powinny się znaleźć również źródła światła: górne, którego dodatkową zaletą może być regulowana moc a także kinkiety i nocne lampki, uwzględniające na przykład oświetlenie punktowe, przydatne podczas pracy czy czytania. Właściwie dobrane oświetlenie, stanie się prawdziwą ozdobą sypialni. A ze względów praktycznych, warto pomyśleć o podświetlanym wnętrzu szafy czy komody.

„Wisienka na torcie”

Dopełnieniem sypialni będą dobrze dobrane dodatki. Ciepły pled przyda się nie tylko w chłodniejszą noc ale też fantazyjnie zarzucony na łóżko doda sypialni lekkości  i przytulności. W eleganckiej sypialni dobrze sprawdzą się również ozdobne poduszki, dzięki którym w łatwy sposób można odświeżyć wnętrze sypialni. Uroku sypialni dodadzą też różnego rodzaju dodatki, jak dywan, lustro, ramki na zdjęcia czy pudełeczka do przechowywania drobiazgów. A całość dopełni elegancka świeca, na przykład Kler Accessories.