Dobroteka

Modne pikowanie

Pikowanie może być ekskluzywnym akcentem w stylizacji salonu czy sypialni. Samo słowo „pikowanie” pochodzi z języka francuskiego, gdzie „picque” oznacza ukłucie. Początkowo pikowanie polegało na zszywaniu dwóch warstw tkanin, pomiędzy którymi znajdowała się warstwa wełny lub bawełny. Dzięki tej technice, materiał ocieplający był rozłożony równomiernie. Metoda, dająca wiele możliwości, szybko zyskała uznanie w branży odzieżowej, dodatków a także w meblarstwie.

            

W meblach pikowanie wymaga zastosowania odpowiedniego materiału obiciowego. Świetnie nadają się do tego aksamity, szenile czy welury. Bardzo luksusowo wygląda pikowany mebel ze skóry.  Meble wypoczynkowe najczęściej zajmują centralne miejsce w naszych salonach. Dlatego warto jest zadbać o to, aby zaskakiwały nie tylko swoją wygodą i funkcjonalnością ale też designem.

            

W pięknych salonach królują pikowane kanapy czy fotele, a w sypialniach dostojne łóżka z często wysokimi, pikowanymi wezgłowiami.  To nie tylko eleganckie, ale i bardzo wygodne rozwiązanie, bo czyż nie przyjemnie jest wypoczywać opierając się o miękkie wezgłowie?  Pikowane kanapy i fotele, świetnie wyglądać będą również w eleganckich gabinetach czy domowych bibliotekach. Tutaj szczególnie dostojnie wyglądał będzie niezwykle popularny model ORFEO z oferty marki Kler. 

             

Jeszcze do niedawna, pikowane meble kojarzone były właściwie wyłącznie z wiekowymi, klasycznymi wnętrzami. Dziś podbijają właścicieli również nowoczesnych salonów, gabinetów i sypialni.