Dobroteka

Nasze marki - Cattelan Italia

Cattelan Italia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Zamiłowanie do oryginalności a także ogromne poszanowanie tradycji projektowania i rzemieślniczej precyzji to wartości, które doprowadziły Cattelan Italia na wyżyny światowego meblarstwa. Produkty marki Cattelan są synonimem luksusu, elegancji i dobrego stylu.

Giorgio Cattelan, założyciel Cattelan Italia urodził się w Thiene, niewielkim miasteczku położonym na północ od Vicenzy. Historia firmy zaczyna się w roku 1979, kiedy Giorgio i Silvia Cattelan otwierają zakład meblarski. Firma oferuje wyposażenie do salonu, jadalni, sypialni – to przede wszystkim meble, oświetlenie i lustra. Dziś produkty firmy Cattelan dostępne są w 150 krajach na całym świecie, w ponad 2500 ekskluzywnych salonach meblowych.

Do produkcji firma wykorzystuje tylko najwyższej klasy materiały, takie jak metal, drewno, marmur, skóra, kryształ. Połączenie najwyższej klasy włoskiego rzemiosła z wizjonerskimi pomysłami projektantów musiało zaowocować wielkimi sukcesami. Firma doskonale się rozwija, a meble produkowane są w nowoczesnej fabryce. W 1989r. firma powiększyła swój asortyment o krzesła, stoły oraz regały. W proponowanych meblach można znaleźć ciekawe połączenia drewna, szkła, metalu i skóry.

Dzięki współpracy z architektami i projektantami, takimi jak Yoshino, Plazzogna, De Longhi, Nanni, Studio Ca Nova, Gruppo Grafite, Shito, Jackson czy Lucatello produkty firmy zyskują uznanie na międzynarodowych targach meblowych w Mediolanie, Kolonii, Paryżu czy Moskwie. W ofercie Cattelan Italia nie brakuje prawdziwych bestsellerów, takich jak np. stoły Spider i Scorpio, a także ikon designu, do których zaliczyć można lampę podłogową Halley.

Nowością sygnowaną marką Cattelan Italia są blaty ceramiczne, które charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania oraz obciążenia, świetnie znoszą kontakt z wysoką temperaturą, są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu.