Dobroteka

Czy dywan jest dzisiaj modny?

Wielki powrót na salony

 

Po długiej nieobecności powracają w wielkim stylu - dywany, bo o nich mowa przeżywają swój prawdziwy renesans. W nadchodzącym sezonie będą nieodłącznym elementem każdej modnej aranżacji wnętrza.

Czasy, kiedy dywan kojarzył się tylko z wizytą w domu babci bezpowrotnie minęły. Miejsca musiały ustąpić im nawet wiodące prym panele. Nie jest jednak tajemnicą, że nowe trendy mają swój początek w przeszłości. I tak jak niezwykle teraz modne, rozszerzane ku dołowi dżinsy Hippisi nosili już  w latach 70., a podkreślające talie gorsety kobiety zakładały w XVIII w., tak teraz projektanci do wnętrza salonu proponują ludowe wzory niczym  z czasów dzieciństwa. Z tym, że współczesne parzenice, koguciki czy hafty krzyżykowe nie udają niewolniczo przodków. Przeciwnie – wyglądają niczym dzieła pomysłowych grafików komputerowych, dla których tradycja była tylko wstępem do designerskiego projektu.

Dywan to jeden z elementów wystroju wnętrza, który można zmieniać często i z łatwością. W końcu latem pragniemy oglądać kolory jasne i wyraziste, a zimą dodające ciepła i otuchy. Namiastką wakacji w czterech ścianach jest błękit, kolor wymagający, ale jakże efektowny. Kolory śródziemnomorskiego słońca na naszych podłogach to również rozwiązanie cieszące się dużą popularnością.

Oprócz oryginalnego designu i modnych fasonów firma Casa stawia przede wszystkim na jakość wykonania. W naszej ofercie znaleźć można wiele rodzajów dywanów. Najpopularniejsze to te wykonane z  włókien syntetycznych tj. poliamid, polipropylen i akryl. Dywany syntetyczne tkane są maszynowo. Stąd tez ich szeroka dostępność. Znajdują swoje zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych:  pokojach dziennych, sypialniach, dziecięcych.

Wysokim włosiem i dużą gęstością runa charakteryzują się dywany wykonane przy użyciu technologii Heat-set. Są przyjemne, ciepłe i miłe w dotyku. Runo dywanu wykonane jest z uszlachetnionej przez termiczną stabilizację przędzy polipropylenowej.  Z kolei włókna są antyelektrostatyczne, tzn. nie podlegają zjawisku elektryzowania się podczas eksploatacji. Miękkie i delikatne w dotyku są najdoskonalszą imitacją prawdziwej wełny. Znakomicie poddają się wszelkim zabiegom czyszczącym w tym praniu szamponem i odkurzaniu.

Stosunkowo nową techniką produkcji dywanów jest ta o nazwie Frise. Dzięki niej dywan sprawia wrażenie tkanego ręcznie i w dotyku łudząco przypomina wełnę. Według tej samej receptury produkowane są dywany Shaggy.  Nowoczesne wzornictwo, pełna gama kolorów idące w parze z wysokim oraz grubym runem powoduje, że dywany Shaggy są najchętniej kupowanym produktem. Puszysty i miły w dotyku rewelacyjnie wygląda na podłodze. Ponadto produkt ten doskonale izoluje  ciepło oraz zapewnia świetną izolację akustyczną  - co sprawdzi się w mieszkaniach wielopoziomowych.

Walory wizualne, ochrona podłogi, lepsza akustyka wnętrza czy niwelowanie kurzu z powietrza – to tylko niektóre z zalet jakie niesie za sobą kupno dywanu. Nie powinien dziwić więc fakt, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Ważne jednak, by dobrać go wg indywidualnych potrzeb, co zapewni wykwalifikowany zespół specjalistów firmy Casa w salonie Dobroteka.