Dobroteka

Technologia NASA w Twojej sypialni

Technologia NASA w Twoim domu?

 

Często nie zdajemy sobie sprawy, że na co dzień możemy korzystać z wynalazków pochodzących wprost z programu lotów kosmicznych. Jednym z nich jest GPS: wymyślony przez NASA, a dziś obecny w nawigacjach samochodowych, a nawet smartfonach. Jednak kosmiczną technologię można wykorzystać również w łóżku!

W latach 70. XX wieku NASA stworzyła materiał Tempur, który miał chronić astronautów od przeciążeń podczas startów w kosmos. W tym celu konieczne było równomierne rozłożenie masy, bez nacisku na ciało. Takie cechy są mile widziane również podczas nocnego wypoczynku. Pierwszy materac TEMPUR powstał w 1991 roku, a dziś jest to marka znana na całym świecie.

Podparcie bez nacisku sprawia, że nasze ciało może się zrelaksować. Przekłada się to na lepszą jakość snu, a co za tym idzie na lepsze samopoczucie po przebudzeniu. Co więcej, materiał Tempur reaguje na temperaturę, stając się bardziej miękki w miejscach cieplejszych i pozostając twardszy w chłodniejszych. Pozwala to uzyskać idealne dopasowanie, niezależnie od wzrostu, wagi czy budowy ciała.

W celu utrzymania najwyższej jakości produkty TEMPUR powstają tylko w trzech fabrykach na świecie (dwie w USA, jedna w Danii). Dziś są to nie tylko materace i poduszki, ale również szereg akcesoriów, takich jak podkładki i oparcia, pozwalających cieszyć się zaletami tego wyjątkowego materiału w pracy czy w podróży.

Produkty TEMPUR są stale ulepszane. Nie tylko poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, ale również dzięki nowatorskiemu wzornictwu. Nowością tego roku jest odmieniony wygląd kolekcji materaców, wynik wspólnych prac z globalnymi liderami wzornictwa IDEO.