Dobroteka

Idealna Kuchnia

Funkcjonalny, ergonomiczny projekt sprawi, że w kuchni będzie się dobrze pracować. Ale tylko przemyślany wybór stylu zamieni to pomieszczenie w prawdziwe serce domu. Co wybrać, ponadczasową klasykę czy nowoczesne trendy?
Wybierając meble do kuchni najlepiej kierować się… swoimi emocjami. Firma Halupczok Kuchnie i Wnętrza zaprasza do swojej ekspozycji w Dobrotece, gdzie będziemy mogli ocenić, jaki styl najbardziej pasuje do domu i naszego charakteru. Zobaczymy tu projekty ultranowoczesne i odważne, minimalistyczne oraz ponadczasowo piękne. Projektanci dbają o to, żeby kuchnie zawsze były uniwersalne i funkcjonalne, ale nigdy nudne.

 

 

Weź pod uwagę architekturę!

Czy styl kuchni powinniśmy dopasować do wystroju reszty mieszkania lub domu? Tak, jeśli kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon, niekoniecznie – jeśli jest osobnym pomieszczeniem. Przy wyborze znaczenie ma też sama architektura budynku, a zwłaszcza takie elementy jak okna i drzwi. Warto do nich dostosować stylistykę kuchni, żeby uniknąć wzorniczego chaosu. Pomyślmy też o naszym stylu życia. Jeśli w kuchni gotujemy mało i rzadko w niej bywamy, praktyczniejsza będzie nowoczesna zabudowa, z wysuwanym lub chowanym blatem.

 

 

Styl ponadczasowy

Klasyka jest ponadczasowa, ale kuchnia nowoczesna także będzie wyglądać dobrze przez wiele lat, jeśli postawimy na prostotę form i praktyczne rozwiązania. Projektanci firmy Halupczok Kuchnie i Wnętrza inspirują się najnowszymi trendami, ale proponują tylko najlepsze rozwiązania – a dobry design nigdy się nie starzeje. Sekretem jest także neutralna, uniwersalna kolorystyka, stosowana niezależnie od wybranego stylu: biel, beż, szarość, kolor kremowy. Bardzo ważny jest dobór materiałów. Zawsze dobrze będą wyglądać te naturalne i szlachetne, czyli drewno, kamień, metal i szkło. Meble firmy Halupczok Kuchnie i Wnętrza wykonane są z najwyższej jakości komponentów; stosuje się tu tylko dobry lakier i doskonały fornir. Uroda drewna jest pięknie wyeksponowana, a kamień ciekawie wykorzystany – warto zwrócić uwagę na łupek w formie forniru w kuchni Liguria. Ergonomia i funkcjonalność.

 

 

Styl kuchni nie ma wpływu na jej funkcjonalność

Klasyczna nie musi oznaczać staroświecka i niewygodna. W kuchni Bristol zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań: zaczynając od systemów samodomykania i pełnego wysuwu szuflad, na oświetleniu wnętrza szafek kończąc. Są jednak elementy, które pasują zdecydowanie do współczesnej stylistyki. W nowoczesnych modelach firmy Halupczok Kuchnie i Wnętrza wykorzystano m.in. takie modne i praktyczne rozwiązania jak bezuchwytowy system otwierania szafek, wysokie szafki cargo i elektryczne sterowanie. W kuchni Salerno projektanci fantastycznie wykorzystali możliwości tworzyw kompozytowych, tworząc formę płynnie przechodzącą z blatu roboczego ze zintegrowanym zlewozmywakiem w barek.

 

 

AGD w każdym stylu

Oczywistym wyborem w kuchni klasycznej jest stylizowane AGD (piekarniki i okapy) lub ich ukrywanie w zabudowie, czego przykładem jest kuchnia Bristol z wyciągiem umieszczonym w efektownym drewnianym okapie. Neutralna stylistyka nowoczesnych urządzeń także komponuje się z klasyczną zabudową – nie należy jednak ich przesadnie eksponować, bo zakłócimy charakter wnętrza. W kuchni nowoczesnej mamy większą swobodę. Systemy stosowane przez firmę Halupczok pozwalają na innowacyjne, ciekawe rozwiązania takie jak np. umieszczenie obok siebie na ścianie w centrum kuchni aż trzech sprzętów: piekarnika tradycyjnego, kuchenki mikrofalowej i piekarnika parowego.

 

 

Projekt indywidualny

Dobry projekt zawsze jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i powstaje na podstawie rozmowy z przyszłymi użytkownikami. Meble firmy Halupczok Kuchnie i Wnętrza tworzone są na zamówienie, pamiętajmy wiec, że każdy element będzie dobrze przemyślany i dobrany do naszych upodobań i specyfiki konkretnego wnętrza. Wszystko po to, żebyśmy mogli się cieszyć funkcjonalną i efektowną kuchnią przez wiele lat.