Dobroteka

Zaproszenie na Gale Wizji Wypoczynku

We wtorek 28 listopada, godz. 13.30 zapraszamy do Dobroteki na Gale konkursu Wizja Wypoczynku.

Konkurs ogłoszony przez Fundację Piotra Klera, zrealizowany został dwuetapowo przez Dobrotekę. W tym roku konkurs realizowany był pod hasłem „Dom kreatywnych”.

Finalnym celem konkursu jest tworzenie i wdrażanie nowych kolekcji mebli dla marki meblarskiej DO_M. Marka bazuje na młodych, polskich projektantach i regionalnych producentach mebli, skierowana jest do użytkowników, którzy lubią proste, funkcjonalne, łatwe do przearanżowania sprzęty.

Pierwszy etap miał charakter otwarty, skierowany był do projektantów, architektów i studentów wydziałów projektowych. Zadaniem było opracowanie produktu i pokazanie go w komputerowej aranżacji wnętrza. W czerwcu 7-osobowe jury w składzie arch. Ewa Kuryłowicz reprezentująca Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich, arch. Romuald Loegler reprezentujący Wydawnictwo Architektura i Biznes, arch. Witold Szymanik Prezes WSC Graphisopht Poland, Piotr Kler Przewodniczący Rady Nadzorczej KLER S.A., Magdalena Kiełkiewicz firma Colorofon, Ewa Gołębiowska  Dyrektor Zamku Cieszyn oraz Katarzyna Pełka – Bura z Wzorro Design oceniło nadesłane z całej Polski projekty i przyznało nagrody rzeczowe ufundowane przez WSC Graphisoft Poland.

We wrześniu laureatów zaprosiliśmy na warsztaty Dobry Tydzień Projektanta, gdzie we współpracy z producentami mebli opracowywano nowe wzory. Tygodniowy pobyt w Dobrodzieniu zakończył się roboczą wystawą prototypów meblowych. W warsztatach uczestniczyło 6 laureatów oraz firmy: Sit Sit, Meble Jonczyk oraz Kler. Tygodniowa współpraca pozwoliła projektantom zapoznać się i w sposób twórczy wykorzystać technologie dostępne u producentów. Praca koncepcyjna i prototypy meblowe, które powstały podczas warsztatów, zostały poddane ocenie przez to samo grono jurorów co w pierwszym etapie. Tym razem zostały przyznane nagrody pieniężne, ufundowane przez Kler S.A.

Werdykt jury poznamy 28 listopada o godz. 13.30 w Dobrotece, na organizowanej z tej okazji Gali, którą uświetni muzyka na żywo w wykonaniu Rorat duo. Tego dnia w Dobrotece będziemy mieli swoistego rodzaju „forum projektantów”, w naszej Galerii otworzymy najnowszą wystawę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 16 Program Edukacyjno – Projektowy nosi nazwę „nastolatki_teenagers” i poświęcony został opracowaniu kolekcji meblarskich do pokojów młodzieżowych. Na wernisażu zapowiedziała się liczna reprezentacja Uniwersytetu Artystycznego z Poznania z prekursorką współpracy uczelni z producentami – prof. Katarzyną Laskowską.

Tego dnia chcemy również przekonywać producentów produktów spożywczych z powiatu oleskiego do zadbania o estetykę podania i prezentacji ich produktów. W tym celu organizujemy seminarium z udziałem prof. Katarzyny Laskowskiej, studentów z Poznania oraz członków „oleskiego koszyka”.

Serdecznie zapraszamy.